Przygotowywanie stron internetowych czarnków

Jak napisać dobrą stronę www?

Strony WWW (World Wide Web) bezdyskusyjnie kojarzą nam się z internetem. Miejscem, w którym praktycznie wszyscy spędzamy masę czasu. Zarówno na grze jak i na frajdzie. Gdyby niemniej jednak nie zaistniały strony internetowe, Internet wyglądałby całkowicie inaczej.
Z początku funkcjonowania sieci jako sieci pomiędzy uczelniami w Stanach Zjednoczonych, strony internetowe znamiennie różniły się od tych, które znamy dziś. Poprzez to, że internet był bardzo powolny, parę tysięcy razy wolniejszy aniżeli ten który znamy obecnie, trzeba było kroczyć do właściwej optymalizacji. Na początku pomijano w związku z tym zupełnie grafikę a ogniskowano się na przekazaniu takiej liczby tekstu, by załadowanie strony nie trwało wieczność. Istotnie wtedy kreowanie stron internetowych było w dużym stopniu łatwiejszym zadaniem aniżeli dziś. Jednakże, co może wydawać się dziwne, o wiele mniej ludzi umiało się tym zająć. Internet wówczas raczkował, komputery na dobrą sprawę wraz z nim. Nie wszystkich było stać na mienie takiej maszyny w domku, jeszcze mniej osób wiedziało, jak na dobrą sprawę ją używać. 
Głównymi zaintrygowanymi byli rzecz jasna studenci elektroniki. Wtenczas jeszcze ciężko było napotkać słynny kierunek jakim jest dziś Informatyka.
Kreowanie stron internetowych teraz jest już sporo bardziej zaawansowanym zajęciem. Prócz napisania odpowiedniego kodu strony w HTML a w następnej kolejności odpowiedniego sformatowania go używając arkuszy stylów, musimy nieraz użyć ponadplanowe skrypty, scalić stronę z bazą danych lub stworzyć panele logowania.