Przygotowywanie stron internetowych kraśnik

Jak napisać dobrą stronę www?

Strony WWW (World Wide Web) bezdyskusyjnie jednoczą nam się z internetem. Miejscem, w którym prawie, że wszyscy spędzamy masę czasu. Zarówno na rozrywce jak i na rozrywce. Jeśliby jednak nie zaistniały strony internetowe, Internet wyglądałby w ogólności inaczej.
Na początku pracy Netu jako sieci między uczelniami w Stanach Zjednoczonych, strony internetowe dużo różniły się od tych, które znamy teraz. Poprzez to, że internet był nadzwyczaj powolny, kilka tysięcy razy wolniejszy niż ten który znamy dzisiaj, trzeba było zmierzać do właściwej optymalizacji. Na początku lekceważono zatem zupełnie grafikę a kumulowano się na przekazaniu takiej liczby tekstu, żeby załadowanie strony nie trwało wieczność. Rzecz jasna wówczas tworzenie stron internetowych było w dużym stopniu łatwiejszym zadaniem niż dzisiaj. Jednakże, co może zdawać się dziwne, o wiele mniej osób potrafiło się tym zająć. Internet wówczas raczkował, komputery na dobrą sprawę wraz z nim. Nie wszystkich było stać na posiadanie takiej maszyny w mieszkaniu, jeszcze mniej osób wiedziało, jak na dobrą sprawę ją użytkować. 
Istotnymi zainteresowanymi byli rzecz jasna studenci elektroniki. Wówczas jeszcze trudno było napotkać lubiany kierunek jakim jest aktualnie Informatyka.
Komponowanie stron internetowych dziś jest już o wiele bardziej zaawansowanym zajęciem. Prócz napisania odpowiedniego kodu strony w HTML a potem odpowiedniego sformatowania go używając arkuszy stylów, musimy niejednokrotnie zastosować ponadprogramowe skrypty, scalić stronę z bazą danych czy stworzyć panele logowania.